Я б замінила "любов" на нове, ще зовсім не вживане слово. Можна було б і конкурс на вигадування цього слова провести )) А щодо комуністів, то час їм вказати місце. Наприклад там, де треба позбирати сміття в посадках. Адже зараз туди відсилають школярів, яким доводиться підіймати предмети починаючи від пляшки, закінчуючи шприцами та іншими "цікавими" речами. От саме на таких роботах від комуністів ( та й від багатьох інших партій ) було б набагато більше користі державі. )) Діти повинні привчатися до праці, в полі на овочах, прибирати листя, але не смітття. Чи Ви не згодні? Бачте, як мене потягло на політичні теми... )) А Ваш смайлик я сприйняла вірно. )))
Тобто питання відповідного слова-замінника все ж залишається відкритим... До речі вчора думав про це. З усіх відомих слів так і не зміг підібрати жодного, щоб мало те саме значення і не було настільки вживаним та не викривлювало саме розуміння його значення. Отже варто таки виносити це питання на публічне обговорення, раптом хтось вже давно таке слово придумав) а щодо конкурсу, то треба тоді і про призи переможцю подумати))) ой, Ви зачепили таку болючу тему... завжди стаю у стійку коли чую слово ″суботник″ і коли дітей зі школи тягнуть прибирати сміття. Це неподобство! Для чого комунальні служби тоді, якщо це мають робити діти? За овочі в полі теж не згоден. За таку роботу мають платити. Ну листя хай буде. Могли б і прибирати, але на прилеглій території , а не десь у когось. Можна білити дерева навесні, фарбувати лавки, словом якщо вже залучати їх до роботи, то до такої, внаслідок чогось щось створюється! (під керівництвом старших і компетентних), коли є результат і його видно, тоді приємно братись до праці. Тим більше, що ходять прибирати ті діти, які не смітять, а ті, що смітять (і діти, і дорослі) такі заходи ігнорують! (в принципі правильно роблять). А Ви не пробували себе в політичній сфері? В партії/громадських організаціях числитеся?)) Може з Вас вийшов б гарний чесний політик? (хоч вже поєднання цих трьох останніх слів викликає посмішку)
І я намагалася підібрати відповідне слово, але все ж такого немає. Тому дійсно непогано було б його вигадати. )) Колись, можливо ( дивлячись як повернеться життя ), буде можливість провести такий собій цікавий конкурс. А чого б і ні? Мало хіба дивного у нас в країні відбувається? )) Щодо привчання дітей до праці, то тут у нас з Вами думки трошки розходяться. Зовсім не бачу нічого поганого в тому, якщо школярі збиратимуть голівки від соняшників, ламатимуть кукурудзу - це не важко. От в тому році ми співпрацювали з одним товариством, 3 рази виїхали на сонях ( діти працювали максимум 3 години, на природі, розважаючись, спілкуючись ) Товариство зробило школі кілька коштовних подарунків і 3 тисячі гривень. А де їх взять? Держава взагалі забула про потреби школи, поклала її проблеми на плечі батьків. Звісно, це я про наболіле. )) А от раніше у їдальні ми, школярі, їли картоплю, помідори, огірки, бурячок, сухофрукти, зібрані власними руками. Хіба не так було у Вас? Ми вміли працювати. А зараз діти ( хай не ображаються, але це правда ) часто не знають з якого боку підійти до віника, не нахиляться прибрати папірець - ліньки, не привчені. Коли мій тато був директор школи, так ще й кролів розводили. Уявіть )) Щодо політики: на час виборів була головою районної організації БЮТ і балатувалася на депутата облради, але переміг наш місцевий олігарх. От таке веселе минуле. Ви вгадали )) А Ви аполітичний чи все ж таки Вас не оминула участь у виборчій кампанії? ))))) Вибачте за чергову балаканину.
От говорите, що товариство зробило школі подарунки... а що за свою працю отримали діти? Ну, крім ковтків чистішого і свіжішого повітря, ніж у самому місті. Хоча звісно, я розумію, що фінансування у шкіл обмежене, а подекуди, можливо, навіть відсутнє, доводиться якось виходити із ситуацій самотужки. Крім того, використання дитячої праці (без згоди батьків) у нас заборонено. Розумію звучить дуже категорично. Дітей треба привчати до праці згоден, головне, щоб це не було експлуатацією, і не було примусово. У нас у школі сухофруктів ″на дурняк″ не пригадую, бо ми не працювали. Не було де і нас не возили на поля, проте залучали до прибирання і території школи, і скверу в центрі міста, що був неподалік, іноді навіть вивозили нас прибирати сміття на березі річки. От такі спогади про дитячу працю у школі. Зізнаюся, що у нас і далі практикують залучення і школярів, і студентів, і працівників бюджетних установ до так званих ″суботників″... але оскільки я до секти ″суботників″ не належу, то такі заходи і не підтримую... Мабуть, не дуже громадянська позиція, так?)) уявляю кролів біля школи!) Але ж це тваринки, цікаво! Пухнасті, шкіру з них можна здати і м'ясо можуть у їдальні дієтичне, коли не коли з'їсти)) і це робота для самих себе, а не для когось. Стосовно політики - я не аполітичний. Враховуючи місце, в якому я працюю, бути за межами політики, не можу, а бути безпосередньо у ній не дуже хочу. Були думки ″іти у депутати″, але десь за рік до виборів, я передумав. Проте участь у кампанії певною мірою мене не обминула. Мій брат вже, коли процес розпочався пристав на пропозицію від ″свободи″ і пішов по нашому округу. Програв трохи більше десятка голосів депутату кількох попередніх скликань. Ось я й був у брата головним ідейним натхненником, формував його програму, знаючи що саме треба у неї закласти. Тобто якщо я й беру участь у політиці, то безпосередньо перебуваю поза її межами)))) А чому відносно політики Вами було вжито слово ″була″? Невже ви більше не займаєтеся нею?
Знаєте, Сашо, зовсім не думаю, що діти обов"язково повинні щось отримувати за свою працю Адже це їх привчає до ринкових відносин у будь-якому аспекті нашого життя. А як же зробити добро, щось на благо іншого, хай навіть школи? За добро ніхто не повинен платити! А дитина звикне і буде всі свої дії координувати тільки відповідно до прайсу, розумієте? Не знаю, можливо Ви знову зі мною не погодитесь. Проте кожен має право на власну думку. І я поважаю Вашу. Щодо Вашої політичної діяльності ( хай навіть у ролі сірого кардинала ) я здогадувалась. )) Адже, судячи з віршів, Ви людина далеко не байдужа до того, що відбувається навколо. Тим паче, що вибори - це далеко не рідкісна вистава в театрі під назвою "Українська політика" ))) І ще одне. Коли Ви говорите про те, щоб привчання до праці дітей не було примусовим, а виключно приємним, то, мабуть, не працювали у школі. )) Крути не крути, з добром, з твердістю, з гнівом, але добитися того, щоб діти хоч якусь частину своїх обов"язків виконували добровільно і з приємністю - нереально!!! Для сучасних школярів - телефони і комп"ютери майже замінили живе спілкування, цікавість до природи, до праці і т.д. Я їх не засуджую, сприймаю це як данність часу. От і все. Дякую, що знову вислухали.
Розумію. Ви мене переконали! І все-таки Ви насправді праві. Тепер діти навіть у своєму класі за собою не хочуть прибирати, а домовляються із шкільними прибиральницями... І зважаючи, що школа — це місце в якому дітей навчають, то і навчання (привчання до) праці теж є важливим елементом освіти і потрібне не менше (а для когось можливо навіть і більше), ніж опанування навчальних предметів! Вибачте за увесь цей флуд і дякую, що допомогли мені подивитися на ці питання трішки під іншим кутом зору!
Моя думка не має значення - скажу лице одне: зразу зрозуміло, та це й очевидно, що Ви в дружбі зі словом і вмієте писати якісні, своєрідні, атмосферні твори. Ось тільки мені чомусь здається, що з Вас вийшов би чудовий темний лірик, якби Ви цього захотіли... може Ви знаєте когось з цього жанру? Хотілось би поспілкуватись з такою людиною на спільні теми, бо на сайтах, де я бував до цього, до таких осіб ставляться дуже і дуже неприхильно.
Як це Ваша думка не має значення - далеко навпаки! По-перше, Ви - людина, по - друге - талановитий поет. Дякую Вам за довіру, але навряд чи я змогла б жити і спати спокійно, якби писала темну лірику. Вам це особливо вдається. У Клубі поезії зустрічала поета на ймення НЕКРОПОЕТ, здається так. Дякую Вам за позитивні відгуки на мою адресу.
Гарно. Дуже! Така віддана любов! Усепереч всьому і заради них двох! У такої любові завжди щасливим мусить бути не тільки кінець, але й усе життя! Люблю Ваші вірші, вони всі особливі! Моє Вам шанування!
Дякую за шанування, доброту та дружбу! Теж поважаю і ціную Вашу творчість, Ви - особлива людина, прекрасний поет. Чомусь слово "любов" у звичайному, не поетичному розумінні, не дуже сприймаю. Якесь воно заїзжене, зіпсоване. Пропоную провести в Україні референдум на заміну слова "любов" на більш чисте і правдиве. )) Як Вам?